Domaine Lavigne

Webová stránka značky: Domaine Lavigne

logo vignerons independants pro eshoplavigne

Domaine Lavigne

Vinařství Domaine Lavigne představuje rodinnou historii tří generací. Dnes je to Pascale a Antoine (dcera a zeť) pana Gilberta Lavigne, kteří převzali otěže vinařství v roce 2009. Navazují na tradice a přizpůsobují jim moderní technologie tak, aby ve svých vínech co nejlépe vyjádřili terroir svých vinic. Snaží se dát vinici jen to nejlepší ze sebe sama a ze svých znalostí a hlavně ze svého srdce. 

Vše začíná na vinici, velmi důkladným pozorováním parcel a klimatických podmínek, dále potom ve sklepě, kde je potřeba sledovat a ovlivňovat jednotlivé kroky tak, aby mohla být zaručena vysledovatelnost veškerých činností, týkajících se pěstování a výroby vína.

Jejich vinice se rozkládají na více než 36 hektarech a jsou rozkládají se zejména v katastru obce Varrains a v okolních obcích. Jsou většinou osázeny odrůdou Cabernet Franc, zejména v apelaci Saumur-Champigny. Na 2 ha pěstují odrůdu Chenin, ze které se vyrábí bílá vína apelace Saumur a Clémant de Loire.

Tato roztříštěnost vinic je také důvodem velké rozmanitosti terroirů a každý z nich dává odrůdě Cabernet Franc odlišné vlastnosti. Na tvrdém vápenci se vyskytují převážně jílovité vápencové půdy, někde však najdete i písečné půdy. Díky geologii a expozici každého pozemku můžete ve vínech odhalit jedinečná aromata specifická pro každý terroir

Kontaktní informace:
Adresa:
15 Rue des Rogelins, 49400 Varrains, France
Email: scea.lavigne-veron@orange.fr
Web: http://www.domaine-lavigne.com

 

Žádné produkty značky Domaine Lavigne nebyly nalezeny...