CHÂTEAU SAINT-ESTÈVE

logo-vignerons-independants

Vinařství Château Saint-Estève se věnuje výrobě kvalitních vín v samém srdci apelace Corbières v Languedocu od roku 1984, kdy se současní vlastníci, Sylvie a Eric Lathamovi, rozhodli pro pěstování révy a výrobu vín. V současné době hospodaří na 130 ha v oblasti mezi městy Narbonne a Carcassonne. Rodinná sága začíná u pradědečka George-Daniela, který byl významným impresionistickým malířem a sběratelem umění, zatímco druhý z pradědečků byl vášnivým aviatikem a téměř se mu podařilo ve svém letounu přeletět kanál La Manche. Jejich potomci byli také velkými dobrodruhy - jeden z nich byl námořníkem, další se pak usadil v regionu Corbières, aby pěstoval ovoce a vinnou révu. Eric a Sylvie, současní vlastníci, strávili velkou část svého života na Pobřeží Slonoviny, kde se věnovali exportu kakaa a kávy. Nakonec se rozhodli vrátit se tam, kde mají kořeny, zakoupili starou usedlost Château Saint-Estève a začali se naplno věnovat vínu.

Usedlost Château Saint-Estève je velmi bohatá - první zmínku o tomto panství najdeme v 8.století, kdy sám Karel Veliký toto panství daroval jednomu ze svých rytířů za jeho udatnost a statečnost  v boji proti Saracénům. Později pozemky a usedlost patřily cisterciánům, kteří zde kultivovali révu a vyráběli víno před více než 300 lety.

Vinice se rozprostírají z větší části na jižních svazích pahorkatiny, zvané Boutenac. Půdy jsou tvořeny vápencovým jílem a drobnými oblázky a jsou velmi hluboké - starají se tak o dokonalé vyzrávání hroznů. Révě se zde dobře daří díky vlivu teplého a vlhkého středomořského klimatu a také díky větrům "transmontane", vanoucím od moře, které zamezují tvorbě plísňových chorob. 

Většina vinic je osázena modrými odrůdami Carignan a Syran, v menší míře zde najdeme také Grenache Noir, Cinsault nebo Mourvèdre. Nově byly vinice osázeny také Merlotem, Cabernet Sauvignonem, Chardonnay nebo Grenache Blanc.  

Kontaktní informace:
Adresa:

Château Saint-Estève, 11200 Thézan-des-Corbières, France

Email: contact@chateau-saint-esteve.com
Web: www.chateau-saint-esteve.com
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení