CHÂTEAU SAINT-ESTÈVE

logo-vignerons-independants

Vinařství Château Saint-Estève se věnuje výrobě kvalitních vín v samém srdci apelace Corbières v Languedocu od roku 1984, kdy se současní vlastníci, Sylvie a Eric Lathamovi, rozhodli pro pěstování révy a výrobu vín. V současné době hospodaří na 130 ha v oblasti mezi městy Narbonne a Carcassonne. Rodinná sága začíná u pradědečka George-Daniela, který byl významným impresionistickým malířem a sběratelem umění, zatímco druhý z pradědečků byl vášnivým aviatikem a téměř se mu podařilo ve svém letounu přeletět kanál La Manche. Jejich potomci byli také velkými dobrodruhy - jeden z nich byl námořníkem, další se pak usadil v regionu Corbières, aby pěstoval ovoce a vinnou révu. Eric a Sylvie, současní vlastníci, strávili velkou část svého života na Pobřeží Slonoviny, kde se věnovali exportu kakaa a kávy. Nakonec se rozhodli vrátit se tam, kde mají kořeny, zakoupili starou usedlost Château Saint-Estève a začali se naplno věnovat vínu.

Historie usedlosti Château Saint-Estève je velmi bohatá - první zmínku o tomto panství najdeme v 8.století, kdy sám Karel Veliký toto panství daroval jednomu ze svých rytířů za jeho udatnost a statečnost v boji proti Saracénům. Později pozemky a usedlost patřily cisterciánům, kteří zde kultivovali révu a vyráběli víno před více než 300 lety.

Vinice se rozprostírají z větší části na jižních svazích pahorkatiny, zvané Boutenac. Půdy jsou tvořeny vápencovým jílem a drobnými oblázky a jsou velmi hluboké - starají se tak o dokonalé vyzrávání hroznů. Révě se zde dobře daří díky vlivu teplého a vlhkého středomořského klimatu a také díky větrům "transmontane", vanoucím od moře, které zamezují tvorbě plísňových chorob. 

Většina vinic je osázena modrými odrůdami Carignan a Syran, v menší míře zde najdeme také Grenache Noir, Cinsault nebo Mourvèdre. Nově byly vinice osázeny také Merlotem, Cabernet Sauvignonem, Chardonnay nebo Grenache Blanc.  

Kontaktní informace:
Adresa:

Château Saint-Estève, 11200 Thézan-des-Corbières, France

Email: contact@chateau-saint-esteve.com
Web: www.chateau-saint-esteve.com
 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz