Château Tour de Calens

logo vignerons independants pro eshoptour de calens

Château Tour de Calens

Vinařství Château de Calens se nachází na jihu vinařské oblasti Bordeaux, na levém břehu řeky Garonny. Věž usedlosti je již zdaleka viditelná v oblasti místních vinohradů a připomíná zvonici. Vinařství hospodaří na 10 ha viničních parcel, které jsou tvořeny hlubokým štěrkem a šedými písky. Usedlost je ve vlasnictví rodiny Doublet od roku 1987 a tato tradice jim umožňuje vyrábět  komplexní, elegantní a ovocná červená, bílá a šumivá vína s výrazem terroiru.

Červená vína, vyráběná v apelaci Graves s ušlechtilostí dobře zralých hroznů z Cabernetu Sauvignon (75% podíl v červených vínech) jsou vysoce koncentrovaná a elegantní.

Bílá vína, vyráběná v apelaci Graves vyjadřují perfektní harmonii mezi odrůdami Sémillon a Sauvignon Blanc a dávají velmi rafinovaná vína. Jejich zrání v barriquových sudech jim dodává komplexitu a bohatost odrůdy Sémillon v terroiru Graves.

Několik hlav vinné révy je ponecháno pro výjimečné pozdní sběry, vyráběné pod značkou apelace Graves Supérieures a dává zlaté sladké víno s bohatou paletou zavařovaného ovoce.

Kontaktní informace:
Adresa: RN113, 33640 Beautiran, France
Email:
Web:

 

249 chateau tour de calens graves rouge 2014
465 Kč

Harmonické a ušlechtilé bordeaux z AOC Graves s vůní koření a pazourku s hedvábnými sametovými taniny Zástupce...

1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem