CO SE STANE S VÍNEM V MRAZNIČCE?

víno ve sněhu 350-270

Stalo se Vám, že jste potřebovali rychle zchladit láhev vína a šoupli jste ji do mražáku? Víno z toho asi nebylo nadšené, ale když je nouze... Co se s vínem stane, když rozmrzne? Redaktoři z časopisu La Revue des Vins de France provedli malý experiment - vzali vždy po 2 láhvích piva, růžového vína z Provence a červeného vína z Bordeaux. Jednu trojici lahví zavřeli do mrazničky na 4 hodiny a potom nechali 15 hodin postupně rozmrazit při pokojové teplotě. A jak dopadla degustace? Přizvaní experti na víno měli problém říci, které z dvojice vín bylo zmražené. Ani ve vůni, ani v chuti nezaznamenali žádný výrazný rozdíl. Pouze u piva došlo ke ztrátě jeho přirozeného perlení. Takže, co z toho vyplývá? Víno asi nemrazíme každý den, ale pokud si to situace vyžádá, vězme, že se dá vypít bez ztráty kytičky!
 
À  propos: Co se děje s vínem v mrazničce? Víno obsahuje vodu, která mrzne při teplotě 00C a etanol, který mrzne při teplotě -1140C. Voda mrazem zvětšuje svůj objem o 8 až 9% - riskujeme tedy, že láhev v mrazničce praskne.
 
Máte vlastní zkušenost nebo nějakou otázku? Kontaktujte nás na facebooku winam.cz, rádi prodiskutujeme!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení