Červené cuvée s vůní griotky v dárkovém balení

Oblíbené červené cuvée z Languedocu s vůní griotky a hřebíčku pro chvíle odpočinku. Nabízíme v dárkovém setu společně s kaštanovým krémem, který je skvěle doplní pokrmy z drůbeže a tradiční tapenádou z černých oliv s ančovičkami a kapary.

Dodáváme přírodní dárkové krabičce, včetně stuhy a celofánového obalu.
 
Sada obsahuje:
1x Marrons avec Morceaux - Kaštanový krém s kousky 
1x Tapenade Noire Câpres et Anchois - Tapenáda z černých oliv s kapary a ančovičkami
1x Papírová krabička v přírodním stylu
Můžeme doručit do:
29.10.2020
do 3 dnů
470 Kč / ks 388 Kč bez DPH
Kategorie: DÁRKOVÁ BALENÍ VÍN
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Pays d’Oc
Pod značkou "Etincelles" najdeme základní řadu vín pro každodenní spotřebu - jednoduchá, ovocná, pro chvíle oddechu i potěšení. V tomto cuvée se snoubí ovocnost a přitažlivost Merlotu s kořenitostí Syrahu a strukturou Cabernet Sauvignonu. Skvělý doplněk ke středomořské nebo italské kuchyni, dobře se snoubí ze zeleninovými pokrmy z cuket, lilků, atd.
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr