Domaine des Coutures - L'Insolente, Saumur Blanc 2019

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumur v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kteří řadí kvalitu na nejvyšší příčku a tento čistě odrůdový Chenin Blanc je toho důkazem. Nabízí svěží, něžné květinové aroma černého bezu, pampelišek, zralých broskví a čerstvého chleba a příjemnou ovocnou chuť nektarinek, zelených jablek a červených grapefruitů s velmi dobrou kyselinkou. Toto osvěžující bílé víno se výborně pije jako aperitiv nebo k nejrůznějším úpravám ryb a plodů moře.

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
239 Kč / ks 198 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA Z ÚDOLÍ LOIRY
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny
ODRŮDA: 100% Chenin Blanc
ROČNÍK: 2019
Položka byla vyprodána…

BARVA: Zlatozelená barva

AROMA: Osvěžující aroma, delikátní ovocná vůně, bílé květy

CHUŤ: Plná a bohatá chuť, známky bílých květů, čerstvého ovoce

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční sklizeň, úplné odzrnění hroznů, fermentace a zrání v nerezových nádržích s termoregulací, zrání na kalech, lehká filtrace

DOPORUČENÉ POKRMY: Aperitiv, pokrmy z ryb, plody moře, krevety, grilované ryby, zeleninové saláty

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 10°C-12°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:2020-2022

OBSAH ALKOHOLU: 12,5%

OBJEM LÁHVE0,75

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com