Neohodnoceno

Château Saint Cels - Intemporelle Sous Les Pins, Saint-Chinian Rosé 2018

Jemné rosé plné exotického ovoce, vyrobené metodou "sur lies", doplní zeleninové pokrmy z lilku, cukety, paprik

Řada vín "Intemporelles" je vyráběná tak, aby v nich maximálně a autenticky zachytila bohatost terroiru vinic regionu Saint-Chinian v Languedocu. Vína jsou zde plná slunce a zralého ovoce. V tomto cuvée "Sous Les Pins" se snoubí tradiční Grenache a Syrah a nabízí atraktivní aroma exotického ovoce, jasmínu, mandarinky a bergamotu.  Vhodné k různým úpravám ryb, zeleninovým pokrmům nebo středomořské kuchyni

do 4 týdnů
299 Kč / ks 247 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Saint-Chinian
ODRŮDA: 50% Grenache, 50% Syrah
ROČNÍK: 2018

BARVA:  Jasně zářivá barva, růžová s perlovými odlesky

AROMA:  Gurmánská, exotické ovoce, čersvý ananas, liči, květinové vůně zimolezu, přinášející svěžest

CHUŤ:  Delikátní jemná chuť ovoce, doplněná lehkou lékořicí. Velmi harmonické víno.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vinařství se nachází v období konverze k biologickému zemědělství, krátká macerace, fermentace v emailových nádržích po dobu 15 dnů, malolaktické kvašení, zrání na kalech po dobu 3-6 měsíců, jemná filtrace. 

DOPORUČENÉ POKRMY:  Vepřová masa, zeleninové pokrmy (lilky, cukety, papriky), grilovaná masa, grilovaná zelenina, zeleninové saláty, čerstvé sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  8° - 10°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017 až 2020

OBSAH ALKOHOLU:  13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

logo vignerons independants pro eshopsaint cels

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr