➤ VÍNO V PAPÍROVÉ LÁHVI?

Jedna britská firma přišla na trh s ekologickou papírovou láhví na víno se zanedbatelným vlivem na životní prostředí. A co její vliv na víno?
 
Vytvořit láhev na víno s minimální uhlíkovou stopou - to byl cíl britské společnosti Frugalpac, která zahájila svůj výzkum před 5 lety. A výsledek? Takzvaná Frugalbottle, vyrobená z 94% recyklovaného papíru.
 
Váží 83 g, tj. 5x méně než skleněná láhev. A její uhlíková stopa je redukována o 84%. Ale jak můžeme nalít tekutinu, tedy víno, do láhve z recyklovaného kartonu? Jednoduše - princip je podobný jako u Bag-in-Box (BIB), tj. spočívá v zalisované potravinářské fólii.... Poté, co zákazník vypije víno, odstraní potravinovou fólii od papíru a oba materiály vyhodí do recyklovaného odpadu.
 
A jak to všechno snáší víno? Firma, která nyní našla svého prvního zákazníka v itálii, ujišťuje, že v průběhu výzkumu nebyl zjištěn žádný problém s uchováváním vína. Láhev má od svého naplnění 18 měsíců na to, aby byla vypita - firma doporučuje tento způsob obalu zejména pro vína, která mají být rychle vypita.
 
Připomeňme si rok 2012, kdy jiná britská firma vstoupila na trh s láhví "Paperboy" z recyklovaného papíru. Svoji výrobu uzavřela po třech letech - srazily ji problémy s předčasnou oxidací. Takže uvidíme...
 
Zdroj: https://www.larvf.com/les-anglais-relancent-la-bouteille-en-carton,4777425.asp
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz