VÍNO V PAPÍROVÉ LÁHVI?

Jedna britská firma přišla na trh s ekologickou papírovou láhví na víno se zanedbatelným vlivem na životní prostředí. A co její vliv na víno?
 
Vytvořit láhev na víno s minimální uhlíkovou stopou - to byl cíl britské společnosti Frugalpac, která zahájila svůj výzkum před 5 lety. A výsledek? Takzvaná Frugalbottle, vyrobená z 94% recyklovaného papíru.
 
Váží 83 g, tj. 5x méně než skleněná láhev. A její uhlíková stopa je redukována o 84%. Ale jak můžeme nalít tekutinu, tedy víno, do láhve z recyklovaného kartonu? Jednoduše - princip je podobný jako u Bag-in-Box (BIB), tj. spočívá v zalisované potravinářské fólii.... Poté, co zákazník vypije víno, odstraní potravinovou fólii od papíru a oba materiály vyhodí do recyklovaného odpadu.
 
A jak to všechno snáší víno? Firma, která nyní našla svého prvního zákazníka v itálii, ujišťuje, že v průběhu výzkumu nebyl zjištěn žádný problém s uchováváním vína. Láhev má od svého naplnění 18 měsíců na to, aby byla vypita - firma doporučuje tento způsob obalu zejména pro vína, která mají být rychle vypita.
 
Připomeňme si rok 2012, kdy jiná britská firma vstoupila na trh s láhví "Paperboy" z recyklovaného papíru. Svoji výrobu uzavřela po třech letech - srazily ji problémy s předčasnou oxidací. Takže uvidíme...
 
Zdroj: https://www.larvf.com/les-anglais-relancent-la-bouteille-en-carton,4777425.asp

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení