➤ VYPIJÍ NÁM ČÍŇANÉ VŠECHNO BORDEAUX?

chateau vignol - miniNení žádným tajemstvím, že bohatí Číňané jsou milovníci dobrých francouzských vín a neváhají za ně utrácet horentní sumy - vždyť jsou to právě obchodníci a spekulanti z Číny, se kterými se na aukcích vín potkáte nejčastěji. Díky jejich neutuchajícímu apetitu a naditým peněženkám se ceny prestižních francouzských vín a apelací šplhají k nebeským výšinám.

Velmi rychle se také rozrůstají řady těch, kteří se rozhodli pro nákup celého vinařství - velmi oblíbenou destinací je v tomto ohledu právě oblast Bordeaux. Z celkového počtu asi 8000 vinařských domů v Bordeaux, zvaných "château", jich patří více než stovka čínským majitelům a jejich podíl stále roste, stejně jako počet čínským milionářů. Být vlastníkem "château" a žít po francouzsku, tedy "á la française", je v Číně prostě "cool" a tak dnes téměř každé druhé prodané vinařství v Bordeaux patří čínským majitelům. Díky tomu také stoupá vývoz vín z Bordeaux do Číny - dnes je to více než 1/4 všech vyvezených vín. Čína se tak stala největších dovozcem vín z Bordeaux, hned po Velké Británii. A není to vůbec špatný business - vždyť za láhev prestižního vína, zakoupeného v Bordeaux za nějakých 10 eur mohou obchodníci v Číně získat až 100 eur!

Pojďme si raději vychutnat láhev poctivého Bordeaux, vyrobeného opravdovým francouzským vinařem, který chrání rodinné technologie a tradiční způsoby vinifikace!

Zdroj: https://dico-du-vin.com/chine-les-investissements-chinois-bordeaux/

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz