Luxusní sada vín z Pouilly-Fumé

Vinice ve vyhledávané apelaci Pouilly-Fumé jsou pokryty vápencovými půdami se zbytky mušlí. Vína jsou vyrobena ze 100% Sauvignonu Blanc a vyznačují se výraznými ovocnými a minerálními tóny. Obě výjimečná cuvée byla vyrobena z hroznů z vybraných parcel vinařství inertní metodou: ve vůni najdeme stopy citrusů, křídy, květinové tóny hlohu, zeleného čaje a minerálů. V chuti jsou šťavnatá, s atraktivními tóny pomela, limetky, minerálů a pazourku. Darujte radost z objevování!

SADA OBSAHUJE:

1x Papírová krabice v přírodním stylu
 

NAŠE SLUŽBY PRO VÁS:

    Dárkový celofán za 1 Kč
    Dárkový papír
    Luxusní dekorace
    Kartičky s blahopřáním
   Úpravy dárků na přání 

VÍCE INFORMACÍ:

   Více o  údolí Loiry
    Mapa údolí Loiry 
    9 důvodů proč WiNAM.CZ
    Bezpečná přeprava
    Zeptejte se nás

 

 

 

 

 

 

                                                                                        

Můžeme doručit do:
14.6.2023
Možnosti doručení
Expedice do 24 h
1 299 Kč / ks
Kategorie: PAPÍROVÉ KAZETY S BÍLÝMI VÍNY
? Typ balení: Dárkové víno
? Druh dárku: Papírové kazety s víny
? Barva & druh: Bílé
? Obsah cukru: Suché
? Vinifikace: Inertní technologie
APELACE: AOC Pouilly Fumé
ODRŮDA: 100% Sauvignon Blanc

Domaine Roger Pabiot - Pouilly Fumé Silex

Apelace Pouilly-Fumé na pravém horním toku řeky Loiry je populární zejména ve Spojených státech, kde díky své typické mineralitě získala přezdívku a celou řadu napodobenin pod názvem "Blanc-Fumé". Zdejší vinice jsou pokryty vápencovými půdami se zbytky mušlí a kostí pravěkých zvířat - na vinici pana Pabiota byly dokonce nalezeny zbytky čelisti mamuta. Vína jsou vyrobena ze 100% Sauvignonu Blanc a vyznačují se výraznými minerálními tóny. Také toto skvělé cuvée bylo vyrobeno z vybraných parcel vinařství inertní metodou: ve vůni najdeme stopy citrusů, křídy, květinové tóny hlohu a zeleného čaje a minerálů. V chuti je šťavnaté, s atraktivními tóny pomela, limetky minerálů a pazourku. Dochuť je dlouhá, minerální. Víno je možné archivovat až 8 let - archivací získává na komplexnosti a rafinovanosti. Skvěle se snoubí s pokrmy z ryb s omáčkou nebo s drůbežími specialitami. Doporučujeme vyzkoušet také s rybími filetami na bílém víně.

Domaine Roger Pabiot - Pouilly Fumé Coteau Des Girarmes

Také toto skvělé cuvée potěší výraznými tóny hlohu, kosatců, citrusů, manga a pazourku. V chuti je aromatické, decentní s tóny bílých kvítků, minerálů a pazourku. Závěr je dlouhý, intenzivní s tóny pomela, limetky a mokrých kamenů. Víno je možné archivovat až 5 let - archivací získává na komplexnosti a rafinovanosti. Skvěle se snoubí s pokrmy z ryb s omáčkou, sýry nebo s drůbežími specialitami. Doporučujeme vyzkoušet také s rybími filetami na bílém víně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinice v údolí řeky Loiry se řadí mezi nejrozsáhlejší vinařské regiony Francie. Produkují širokou paletu vín tak různých chutí, vůní a textury, že je velmi obtížné pro ně najít obecné charakteristiky. Vinice se táhnout dlouhým a širokým údolím, které na své cestě k Atlantiku vyhloubila nejdelší francouzská řeka Loira. Na svých takřka 1000 km délky řeka prochází různým geologickým terénem, který, společně se změnami klimatu přispívá k variabilitě odrůd, hroznů a ovlivňuje vína z nich vyrobených.

 

vinice - loire - francie

Z historie vinařství v údolí řeky Loiry

Původ vinic najdeme v období římské říše. Ve IV. století pak převor kláštera v Tours podporuje zakládání vinic, neboť víno je používáno pro církevní účely a také pro léčení nemocných. Od X.století pak mniši výrazně přispívají k osázení regionu vinicemi. Ve XII. století se vévoda z Anjou Henry II Platagenêt stává anglickým králem a nechává dovážet vína z Loiry na anglický trůn. V průběhu XV. a XVI. století jsou na Loiře budována zámecká sídla a jejich vlastníci pokračují v budování vinic a v selektivním výběru pěstovaných odrůd. Rozkvět vinařství sahá až do poloviny XIX. století, zejména díky říčnímu transportu a přístavu v Nantes. Na začátku XX.století vinice zničil škůdce Phylloxera a znovuobrození vinařství začíná teprve v poválečných letech XX.století

Vinice v údolí Loiry dnes

Zámky na LoiřeVinice údolí Loiry dnes čítají kolem 70 apelací. Oblast je jedničkou ve výrobě bílých vín ve Francii a také největším výrobcem šumivých vín ve Francii (s výjimkou oblasti Champagne). Teprve v posledních letech region začíná objevovat kouzlo svého “terroiru”. Omezení výnosů, pečlivá vinifikace a zrání vín - to jsou prostředky pro zvyšování kvality místních vín v posledních letech. Tato kvalitativní revoluce by neviděla světlo světa bez  mladých a talentovaných vinařů, kteří se nebojí hledat inspiraci v jiných regionech. 

Vinařské oblasti údolí řeky Loiry

Oblast je možné rozdělit do několika sub-regionů - každý z nich má svoji identitu a svůj styl vín. 

Šumivá vína z Vouvray

  • Vignoble du Centre  - vinice začínají na severu masivu Auvergne a táhnou se k městečku Bourges. Dominují zde bílá vína ze Sauvignonu Blanc, nejznámější jsou apelace Sancerre a Pouilly-Fumé. Z odrůd zde kraluje Sauvignon Blanc, ale najdeme zde také Chardonnay, Pinot Noir nebo Gamay.
  • Touraine začíná u městečka Orléans a táhne se k Chinonu. Najdeme zde řadu známých apelací, mezi nimi známé apelace pro červená vína, vyrobená z Cabernetu Franc, Chinon a Bourgueil. V bílých vínech exceluje Chenin Blanc, z něhož se vyrábí suchá, sladká i šumivá vína. Nejpěstovanější odrůdy subregionu jsou Chenin Blanc pro bílá a Cabernet Franc pro červená vína. 
  • Anjou a Saumurois - tento obrovský region se táhne od města Nantes až po Saumur a Angers. Najdeme zde slavné apelace pro bílá vína z Cheninu Blanc, suchá i sladká jako jsou Savennières nebo Coteaux-du-Layon. Z odrůd zde najdeme opět Chenin Blanc a Cabernet Franc
  • Pays Nantais a Vignoble de Vendée jsou vinice velmi blízko Atlantiku a najdeme zde zejména bílá suchá vína, svěží a aromatická, ideální k plodům moře. V apelaci Muscadet jsou z odrůdy Melon de Bourgogne připravována lehká bílá vína, zpravidla lehce perlivá, vyrobená metodou “sur lie”. Kromě odrůdy Melon de Bourgogne v subregionu najdeme také menší rozlohy vinic Chenin Blanc a Cabernet Franc.