Trio slavných apelací z Bordeaux

Hledáte hodnotný dárek pro milovníky červených vín nebo znalce Bordeaux? Toto trio vín z slavných bordeauxských apelací potěší hned dvakrát - unikátním výběrem tří slavných apelací a velmi příjemnou cenou. V kazetě najdete kořenité cuvée s harmonickým aroma zralých višní, griotky, červeného rybízu a lékořice ze starého Saint Emilionu s dominancí Cabernetu Franc, které doplní srdečné a bohaté cuvée z Haut Médocu s výraznými barikovými tóny, vyrobené zcelením všech tří tradičních odrůd. Trio uzavírá ušlechtilé hedvábné cuvée ze štěrkových půd apelace Graves s vyzrálými tóny třešní, černého rybízu, borůvek, povidel a hřebíčku. Všechna vína byla zušlechťována v barikových sudech a nabízejí ojedinělý zážitek při srovnání různých terroirů a mixu odrůd. Velmi oblíbený a vítaný dárek pro milovníky červených vín. Dodáváme v dřevěném boxu na 3 vína.

SADA OBSAHUJE:

Skladem - doručení do 2 dnů
1 199 Kč / ks
Kategorie: FRANCOUZSKÉ VÍNO V DÁRKOVÝCH OBALECH
JAKO DÁREK: Kazety vín
BARVA & DRUH: Červené
? OBSAH CUKRU: Suché
? VINIFIKACE: Barikové sudy

Ušlechtilé červené cuvée z vyhlášené vinařské oblasti Saint-Émilion v Bordeaux, vyrobené z 80% Cabernetu Franc a po 10% Cabernetu Sauvignon a Merlotu. Víno zrálo několik měsíců v dubových barikových sudech, kde získalo harmonické kořenité aroma zralých višní, griotky, červeného rybízu, lékořice a vanilky. V chuti je šťavnaté, elegantní s komplexním buketem zralých třešní, višní, černého rybízu, vanilky a toastu. Dochuť je dlouhá, příjemná se sladce ovocným, kořenitým závěrem. Vyzrálé, kulaté tříslovinky a strukturované tělo z něj tvoří ideálního společníka ke grilovaným pokrmům, výrazným úpravám masa nebo zrajícím sýrům.
 
Vinařství Château de Coudot z Haut-Médoc pěstuje tradiční odrůdy z oblasti Bordeaux - také toto majestátní cuvée bylo vyrobeno z odrůd Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot. Má velmi intenzivní rubínovou barvu a komplexní paletu vůní s výraznými barikovými tóny - opečeného toastu, hřebíčku, cedru, koriandru a jalovce. V chuti je bohaté, velmi intenzivní s příjemnými měkkými tříslovinkami a velmi dlouhým, kořenitým závěrem. Charakterní víno, které má vynikající potenciál k archivaci. Výborně se hodí k výrazným pokrmům z hovězího masa - steakům, gulášům nebo grilovaným specialitám. Výborně doplní také pikantní zeleninové pokrmy na bázi rajčat.
 
V tomto harmonickém cuvée ze štěrkovitých odrůd apelace Graves v Bordeaux se snoubí elegantní aroma zralých třešní a listů černého rybízu Cabernetu Sauvignon s borůvkovou a povidlovou vůní Merlotu. V bohaté chuti doprovázené hedvábnými taniny najdeme švestková povidla, černý čaj, stopy tabáku, kůže a koření - lékořice, hřebíčku a karmadomu. V dlouhém, kořenitém závěru se zrcadlí jedinečný terroir oblasti Graves, umocněný zráním vína ve francouzských dubových sudech. Víno bylo pojmenováno po nejmladším potomkovi vinařské rodiny Doubletů a mělo by evokovat spíše lehkost mladistvého ducha než trochu snobský název "château". Víno je ideálním společníkem k tmavým masům, zvěřině nebo grilovaným pokrmům.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: