Barikový Cabernet Franc & Duo delikates

Výrazný odrůdový Cabernet Franc z údolí Loiry s rafinovanou chutí zralých černých třešní, borůvek, tabáku a koření, získanou díky zušlechťovaní v malých barikových sudech, je vynikajícím doprovodem k pikantním husím játrům s francouzským pepřem Espelette nebo k jejich odvážné variantě s fíky. Podáváme teplé nebo studené s křupavým pečivem.

SADA OBSAHUJE:

1x Délice de Foie Gras aux fiques - Pochoutka z kachních jater s červenými fíky
1x Délice de Foie Gras au Piment d'Espelette - Pochoutka z kachních jater s francouzským pepřem Espelette
1x Papírová krabice v přírodním stylu s dřevitou vlnou 

NÁŠ DÁREK PRO VÁS: 

Dárkovou kazetu Vám za symbolickou 1 Kč zabalíme do dekorativního celofánu s atlasovou stuhou! Stačí si vybrat dekor a barvu podle vlastního přání!
Můžeme doručit do:
28.1.2021
do 3 dnů
799 Kč / ks 660 Kč bez DPH
Kategorie: DÁRKOVÉ SETY PRO GURMÁNY
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny

Domaine des Coutures - La Flamboyante, Saumur-Champigny Rouge 2014

Rustikální, aromaticky výrazný Cabernet Franc z údolí Loiry s rafinovanou chutí zralých černých třešní, borůvek a tabáku a hedvábnými, kulatými tříslovinkami. Víno bylo při fermentaci a zrání několik měsíců zušlechťováno v dubových sudech, které mu přidaly na komplexnosti a výrazu. Doporučujeme k pokrmům z hovězího masa, včetně grilovaných.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com