Chenin Blanc - bílé víno z Loiry v dárkové sadě

Svěží šťavnatý Chenin Blanc s přitažlivou vůní meruněk, broskví a jarních petrklíčů z vinic v údolí řeky Loiry nabízíme v dárkovém setu společně s pochoutkou z konfitovaných cibulek a oblíbeným artyčokovým krémem - obě delikatesy jsou vynikajícím doplňkem nejrůznějších pokrmů. Vhodný dárek pro ty, kteří rádi experimentují v kuchyni. 

SADA OBSAHUJE:

1x Crème d'artichauts - Artyčokový krém
1x Confit d'Oignon - Konfitované cibulky
1x Papírová krabice v přírodním stylu s dřevitou vlnou 

NÁŠ DÁREK PRO VÁS: 

Dárkovou kazetu Vám za symbolickou 1 Kč zabalíme do dekorativního celofánu s atlasovou stuhou! Stačí si vybrat dekor a barvu podle vlastního přání!
Můžeme doručit do:
26.1.2021
do 3 dnů
499 Kč / ks 412 Kč bez DPH
Kategorie: DÁRKOVÉ SETY PRO GURMÁNY
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur

Domaine des Coutures - L'Insolente, Saumur Blanc 2019

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumur v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kteří řadí kvalitu na nejvyšší příčku. Čistě odrůdový Chenin Blanc s výrazným aroma bílých květů, meruněk a svěžího citrusového ovoce je v chuti  šťavnatý s velmi dobrou kyselinkou. Toto osvěžující bílé víno je ideálním společníkem jako aperitiv nebo k nejrůznějším úpravám ryb a plodů moře. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com