Exkluzivní sada vín z Bordeaux

Ztělesnění elegance a vinařské dokonalosti představuje toto trio ušlechtilých cuvée z Bordeaux. Vína pocházejí z prestižních apelací a nabízejí ojedinělý zážitek při objevování slavných bordeauxských terroirů. Jako první se představí majestátní medailové cuvée z Haut-Médoc se zralými marmeládovými tóny a kořenitým buketem cedru, hřebíčku a karmadomu. Následuje charakterní zástupce slavné apelace Margaux s vůní ostružin, fialek a růží a noblesními tóny tabáku, kůže, zázvoru, vanilky a dehtu. Sadu doplňuje intenzivní sametové cuvée z Pomerolu s komplexní vůní černého rybízu, povidel, lékořice a tabáku. Všechna vína byla zušlechťována v barikových sudech, které jim přidaly na šarmu a vznešenosti. Luxusní dárek pro milovníky a znalce červených vín, kteří dokáží ocenit jejich výjimečnost. Dodáváme v dřevěném boxu na 3 vína. 

SADA OBSAHUJE:

Skladem - doručení do 2 dnů
2 299 Kč / ks
Kategorie: FRANCOUZSKÉ VÍNO V DÁRKOVÝCH OBALECH
JAKO DÁREK: Kazety vín
BARVA & DRUH: Červené
? OBSAH CUKRU: Suché
? VINIFIKACE: Barikové sudy

Medailové červené cuvée ze slavné oblasti Haut-Médoc, z nejlepších parcel vinařství Château de Coudot v Bordeaux, klasifikované jako "Cru Artisan"Víno má velmi dobrou strukturu, příjemné, měkké třísloviny a komplexní aroma zralých višní, konfitovaných borůvek, lékořice a tabáku. Víno bylo vyrobeno scelením tradičních odrůd oblasti - Cabernetu Sauvignon, Cabernetu Franc a Merlotu a zrálo 18 měsíců v malých barikových sudech, které mu dodaly šarm a eleganci - ovocné vůně doprování příjemný barikový buket cedru, toastu, hřebíčku a karmadomu. Závěr je velmi dlouhý, s kořenitými a marmeládovými tóny. Doporučujeme servírovat se svátečními pokrmy z hovězího masa nebo zvěřiny, kachních nebo krůtích specialit.
 
Kvalita vína začíná na vinici - jedinečný terroir oblasti Margaux v Haut-Médoc v Bordeaux je natolik unikátní, že se tato apelace stala doslova synonymem pro vysoce kvalitní vína. Půda je zde tvořena jemným štěrkem a vápencovým jílem, které zajišťují perfektní drenáž a umožňují dokonalé vyzrávání hroznů. Toto excelentní cuvée bylo vyrobeno ze směsi Cabernetu Sauvignon, Merlot a 5% odrůdy Petit Verdot, která dává vínu intenzivní barvu a atraktivní fialkové tóny. Víno je typickým zástupcem své vyhlášené apelace - dokonale se v něm snoubí bohaté, zralé tóny černých třešní, ostružin a borůvek s energickým aroma černého rybízu a s atraktivní vůní fialek a růží. Víno bylo zušlechťováno 2 roky v malých barikových sudech, které mu dodaly na finese, eleganci a komplexnosti - charakter vína doplňuje noblesní buket cedru, tabáku, kůže, kouře, zázvoru, vanilky a dehtu. Vínu velmi prospěje dekantace - nejen pro oddělení sedimentu, ale zejména pro rozvinutí jeho komplexního buketu. Vskutku vznešené víno pro opravdové znalce nebo pro významné příležitosti.
 
Luxusní sametové cuvée z jedné z nejprestižnějších oblastí v Bordeaux - apelace Pomerol na pravém břehu řeky Garonny. Cuvée bylo vyrobeno z typických odrůd této apelace - z 90% Merlotu a 10% Cabernetu Franc, které díky místnímu terroiru, písčito-jílovitým půdám a umění místních vinařů získávají svůj nezaměnitelný výraz. V komplexní vůni převládá zralé ovoce - černý rybíz, švestková povidla, borůvkový koláč, lékořice, stopy tabáku a kůže. Víno zrálo 18 měsíců v dubových barikových sudech a tak v chuti najdeme příjemné, měkké a poddajné tříslovinky, plné a strukturované tělo s vynikající intenzitou a dlouhým, ovocným a kořenitým závěrem. Víno doporučujeme dekantovat a vychutnat si s výraznými úpravami hovězího masa, ke grilovaným steakům, zvěřině nebo chuťově výrazným sýrům. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: