Château Saint Cels - Confidentielle Mille Etoiles, Saint-Chinian Blanc 2016

Komplexní, aromatické, šťavnaté Cuvée z Langueducu s atraktivní vůní akátu, hrušky, vanilky a restovaných oříšků

Toto Cuvée "Confidentielle Mille Etoiles" pochází z našich nejlepších parcel, v jejichž půdě najdeme pozůstatky lastur mořských živočichů, roztříštěných na tisíce kousků. Toto ovocné a šťavnaté duo Grenache Blanc a Roussane překvapí svou jemností, delikátním aroma a dlouhým závěrem. Doporučujeme k lehčím pokrmům z drůbeže nebo zeleninovým salátům.

Můžeme doručit do:
2.10.2020
do 3 dnů
499 Kč –10 % 449 Kč / ks 371 Kč bez DPH
Kategorie: BÍLÁ VÍNA Z FRANCIE
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Saint-Chinian
ODRŮDA: 50% Grenache blanc, 50% Roussanne
ROČNÍK: 2016
Languedoc - Saint Chinian Blanc
Akce
499 Kč –10 %

BARVA:  Žlutá jasná barva s odlesky zlaté

AROMA:  Komplexní, intenzivní, vůně akátu, ležerní aroma křovinaté vegetace "garrigue", výrazné aroma kompotovaného ovoce, hruška, jemný náznak vanilky

CHUŤ:  Výrazná, bohatá, šťavnatá chuť s jemným dotekém akátu, ležerní chuť hrušky, restovaných oříšků, kulaté strukturované tělo, dlouhý intenzivní závěr

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vinařství se nachází v období konverze k biologickému zemědělství, mechanizovaná sklizeň, úplné odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, přímé lisování, stáčení, fermentace v dubových sudech po dvou vínech, zrání v dubových sudech po dvou vínech, zrání na kvasinkách, jemná filtrace, číření, tradiční korková zátka.

DOPORUČENÉ POKRMY:  Zeleninové saláty, lehké úpravy ryb nebo kuřecího masa, grilovaná světlá masa

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017 až 2022

OBSAH ALKOHOLU:  13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr