TRIO FRANCOUZSKÝCH CRÉMANTŮ

Tento balíček nabízí trio šumivých francouzské Crémantů z doslova všech koutů Francie - z údolí řeky Loiry, Bordeaux a Alsaska a nabízí možnost ochutnat různé styly těchto oblíbených šumivých vín, které nabízejí velmi kvalitní a cenově dostupnou alternativu k pravému šampaňskému - vyrábějí se totiž naprosto identickým způsobem, jako jejich slavní sousedé z regionu Champagne - tzv. tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Díky této metodě dochází po ukončení kvašení k rozkladu kvasinek a Crémant tím ke své svěží ovocné chuti získává atraktivní příchuť croissantů nebo čerstvého chlebaOchutnejte rozdílnost stylů a terroirů v energických bublinkách!
 
OBSAH BALÍČKU:
Skladem - doručení do 2 dnů
1 057 Kč –12 % 929 Kč / ks
Kategorie: VÝHODNÉ DEGUSTAČNÍ BALÍČKY
BARVA & DRUH: Šumivé
? OBSAH CUKRU: Suché
? VINIFIKACE: Inertní technologie
? TYP BALENÍ: Výhodná sada
Tri šumivých vín z celé Francie
Cenový hit
1 057 Kč –12 %
Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumur v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kteří řadí kvalitu na nejvyšší příčku a tento šumivý Crémant de Loire je toho důkazem. Byl vyroben ze 70% Cheninu Blanc a 30% Cabernetu franc a zrál 9 měsíců v láhvi před degoržováním. Je energický, osvěžující, s chutí a vůní bílých broskví, pomela a mandlí - velmi jemné bublinky jej činí elegantním a lahodným. Doporučujeme k zeleninovým salátům, ovocným nebo čokoládovým dezertům nebo jako aperitiv.
 
Opravdová specialita pro objevovatele nových vinařských horizontů - Crémant de Bordeaux, vyrobený ze 100% Sémillionu - tradiční bílé odrůdy v Bordeaux, která dává něžná, příjemně aromatická vína. Crémant byl vyroben z ručně sbíraných hroznů tradiční šampaňskou metodou. Má žlutou barvu se zlatými odlesky a velmi intenzivní aroma akácie, ibišku, broskví, hrušek a máslových sušenek. V chuti je elegantní, šťavnaté, bohaté s tóny nektarinek, meruněk, pomela a červených grapefruitů. Víno má středně dlouhý, grapefruitový závěr. Velmi zajímavé, charakterní šumivé víno pro zvídavé objevovatele a vynikající společník pro posezení s přáteli. Vhodné k uzeným rybám, čokoládovým nebo ovocným dezertům nebo k rozličným druhům sýrů.
 
Šumivý alsaský Crémant, vyrobený tradiční šampaňskou metodou z vinařství Michela Moellingera v samém srdci alsaských vinic nedaleko Colmaru. Potěší všechny smysly - záplavou delikátního perlení v ústech a příjemnou vůní jarních petrklíčů, žlutých jablek a máslových sušenek a svěží ovocnou chutí limetky a jablečných koláčů s citrusově hořkým závěrem. Toto výborné šumivé víno bylo vyrobeno z téměř zapomenuté alsaské odrůdyPinot Auxerrois a příměsi Pinotu Blanc a vhodně doplní každou slavnostní chvíli, která stojí za oslavu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: