Château Vignol - Bordeaux Clairet, 2018

Lahodné ovocné rosé s vůní a chutí sladkých jahod, ostružin a červených grapefruitů

Tradiční rosé Clairet z Bordeaux bylo vyrobeno z odrůd Merlot a Cabernet franc. Atraktivní chuť a vůni sladkých jahod, malin, zralých ostružin a červeného grapefruitu doplňuje v závěru lehká mineralita a peprná příchuť. Ideální víno pro gastronomii - můžeme servírovat se zeleninovými pokrmy, těstovinami, kuřecím, krůtím nebo vepřovým masům nebo k italské pizze.

Můžeme doručit do:
2.10.2020
do 3 dnů
Značka: Famille Doublet
229 Kč / ks 189 Kč bez DPH
Kategorie: RŮŽOVÁ VÍNA Z FRANCIE
AROMATIČNOST: 2 - DELIKÁTNÍ AROMA
KOMPLEXITA: 2 - DOBŘE PITELNÉ
OVOCNOST: 3 - PŘÍJEMNĚ OVOCNÉ
SVĚŽEST: 2 - POVZBUDIVÉ
TĚLO : 3 - STŘEDNĚ PLNÉ
REGION: Francie, Bordeaux
APELACE: AOC Bordeaux
ODRŮDA: Merlot, Cabernet Franc
ROČNÍK: 2018
Bordeaux Clairet - Château Vignol
SLEVA 15% PŘI NÁKUPU 6 VÍN Z BORDEAUX

BARVA:  Výrazně růžová, jahodová barva

AROMA:  Atraktivní vůně sladkých jahod a ostružin

CHUŤ:  Plná chuť jahod, malin, hořký červený grapefruit, mineralita a peprnost v závěru

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, mechanizovaná sklizeň, klasická vinifikace, scelování, tradiční korková zátka

DOPORUČENÉ POKRMY:  Různé úpravy zeleniny, těstoviny, pizza, světlá masa

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2019-2023

OBSAH ALKOHOLU:  12,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independantsFamille Doublet

Famille Doublet

Rodina Doubletových hospodaří na vinicích v Bordeaux už čtvrtou generaci. Její prapředkové byli námořníci, kteří se na konci 18. století rozhodli se usadit na levém břehu řeky Garonny. Vinařství s názvem Vignol, které tehdy zakoupili, patřilo baronu Montesquieu, velkému filozofovi své doby. V 90. letech minulého století se Dominique a Bernard Doublet rozhodli pro rozšíření vinic a zakoupili pozemky v apelaci Graves spolu s usedlostí Tour de Calens. Od roku 1996 se k rodinnému vinařství připojili také synové Alexandre a Jean-Thomas, kteří dali rodinnému podniku novou dynamiku a v roce 2009 dále rozšířili rodinný majetek o vinice v oblasti Saint-Emilion, které nazvali Château Saint-Ange.

Château Vignol - vinařství patřilo baronu de Montesquieu, velkému filozofovi své doby a neméně velkému milovníkovi vína. Usedlost získala nádhernou fasádu v lousianském stylu, inspirovanou četnými zaoceánskými cestami. Ve štěrku a kamení oblasti Entre-Deux-Mers vznikají červená vína, klarety, růžová a bílá vína ze čtyř bílých odrůd Sauvignon Blanc, Sauvignon Gris, Sémillon a Muscadelle a z červených odrůd Cabernet a Merlot. Vinařství získává pravidelně četná ocenění. V resumé prestižního "Guide Hachette" je vinařství Château Vignol přestaveno jako stálice, která dlouhodobě vykazuje vysokou kvalitu.

Château Haut Champion je historické místo v srdci Entre-Deux -Mers v malé vesničce Espiet, které rodina získala na počátku 19.století. Najdeme zde jílovité půdy na vápenném podloží, kde se pěstují odrůdy Merlot, Cabernet, Sémillon a Sauvignon Blanc a nabízejí vyzrálá vína ovocného charakteru. 

Château Tour de Calens - na levém břehu řeky Garony se nachází 10 ha vinic, které jsou tvořeny hlubokým štěrkem a šedými písky. Vznikají zde elegantní a ovocná červená, bílá, růžová a šumivá vína s výrazem terroiru. V červeném víně Graves najdeme 75% Cabernet Sauvignonu, který dává vínům vyzrálou eleganci a koncentraci terroiru. Bílé víno Graves je harmonií odrůd Sémillon a Sauvignon Blanc, které díky zrání v dubových sudech získává rafinovanost a komplexitu. V příznivých letech vnikají také sladká vína, nabízející bohatou paletu konfitovaného ovoce.

Château Saint-Ange - po dlouhém hledání se bratři Doubletovi rozhodli zakoupit 2 ha vinic v oblasti Saint-Emilion, kde najdeme 40-leté rostliny odrůd Merlot a Cabernet Franc. Výsledná vína zrají ve dubových sudech z francouzského dubu a dávají koncentrovaná vína s hedvábnými tříslovinami, vhodná pro dlouholetou archivaci. 

 

Kontaktní informace:
Adresa: Famille Doublet, Château Vignol, 33750 St Quentin de Baron, France
Email:
Web: