DEGUSTAČNÍ SADY S BÍLÝMI VÍNY

Francouzská bílá vína rozhodně patří k nejkvalitnějším vínům na světě - zejména díky velmi dlouhé tradici vinařského řemesla v celé zemi, díky pečlivému výběru odrůd v závislosti na specifických vlastnostech jednotlivých oblastí, a hlavně díky náročné, mnoha staletími prověřené selekci těch nejlepších poloh a půd, které se staly základem francouzského pojmu "terroir".  

Základem vinohradnictví ve Francii jsou tzv. "apelace", tedy soubory pravidel pro pěstování révy a výrobu vín v jednotlivých regionech. Každá apelace má své předepsané odrůdy, povolené maximální výnosy nebo také přesně stanovanou dobu pro zrání vín na kalech, v dubových sudech či v lahvích. Přísný apelační systém byl ve Francii zaveden v 19.století a jeho cílem bylo a stále je kvalitní víno - pokud chce vinař prodávat své víno pod značkou dané apelace, nemůže jej zkrátka ošidit.

Doménou bílých vín jsou ve Francii vinice v nedalekém Alsasku a údolí Loiry - vždyť alsaský Riesling je pojmem pro každého vinaře také v našich končinách! Z údolí Loiry pocházejí svěží vína z odrůd Muscadet, který je známý pro svou metodu zušlechťování zvanou "bâtonnage" a Chenin Blanc, ze kterého vinaři vyrábějí vína suchá či sladká, svěží a ovocná, plná nebo komplexní, vinifikovaná v barikových sudech. 

Stále oblíbenější jsou vína z aromatických odrůd Sauvignon Blanc a Sémillon z oblasti Bordeaux, či z odrůd Vermentino, Grenache Blanc, Viognier, Marsanne a Roussanne z oblasti údolí Rhôny a Languedocu. 

Stálicí na hvězdném nebi těch nejkvalitnějších a nejluxusnějších vín jsou již po několik desetiletí znamenitá Chardonnay z Burgundska - ať již ze severní oblasti Chablis či ze slavného Côte d'Or.

Francouzská bílá vína nabízejí širokou variabilitu chutí, vůní a odrůd - prostřednictvím našich degustačních balíčků se můžete přenést na sluncem zalité viničné svahy celé Francie a jednoduše ochutnávat, porovnávat a hodnotit. Připravili jsme pro vás tematické ochutnávkové balíčky podle regionů, podle stylů či cukernatosti tak, aby si mohl vybrat skutečně každý zvídavý milovník vína podle svého gusta. Nechte se zlákat některým z těchto tekutých skvostů, nebudete zklamáni! 

PROJDĚTE SI TAKÉ:

7 položek celkem

Cena

5991749
15991749
Výhodný degustační set 3 bílých vín z Francie
Novinka
–7 %
599 Kč / ks

Trio oblíbených bílých vín z Bordeaux a z údolí Rhôny za výhodnou cenu: v balíčku najdete lahodně ovocné cuvée z...

Kód: 5808
Výhodná sada bílých vín z Loiry
Tip
–7 %
729 Kč / ks

Poznejte neobyčejně půvabná suchá bílá vína z údolí Loiry, plná sladkého ovoce! V tomto výhodném balíčku najdete...

Kód: 5402
Degustační balíček Tour de France v Bílém Výhodně
Cenový hit
–9 %
1 039 Kč / ks

Pojeďte s námi na poznávací Tour de France suchých bílých vín! V tomto výhodném poznávacím balíčku najdete typická...

Kód: 5807
Degustační balíček: Riesling Grand Cru Alsace
Pro znalce
–8 %
1 242 Kč / ks

ustační balíček alsaských Rieslingů ze tří nejlepších viničních tratí Alsaska, klasifikovaných jako Grand Cru. V...

Kód: 4367
Degustační balíček 5x Riesling
Pro znalce
–9 %
1 499 Kč / ks

Ochutnejte krále alsaských vinic - odrůdu Riesling různých stylů a různých terroirů. V balíčku najdete sympatický...

Kód: 4365
Degustační balíček Riesling vs Sylvaner
Pro znalce
–10 %
1 679 Kč / ks

Vychutnejte si souboj 2 tradičních alsaských odrůd různých stylů a terroirů, a sice Rieslingu a Sylvánského bílého! V...

Kód: 2462
Degustační sada - suchá bílá vína z Loiry
Pro znalce
–10 %
1 749 Kč / ks

Přijměte naše pozvání na degustační soirée suchých bílých vín z vinic francouzských králů v údolí Loiry. V...

Kód: 5398
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz