ALSASKÝ VÝBĚR: RIESLING VS. SYLVANER

Nenechte si ujít souboj 2 tradičních alsaských odrůd různých stylů a terroirů - nejprve ochutnáme obě odrůdy, vyrobené odlišnými technologiemi, z BIO vinařství Domaine Anstotz nedaleko Strasbourgu: přírodní vína pod značkou NATURE ve své ryzí podobě, bez přidaného SO2 a bez chemických přísad a vína vyrobená tradičními vinařskými metodami. Vedle toho ochutnáme obě odrůdy ze samého srdce Alsaska - z rodinného vinařství Domaine Moellinger nedaleko Colmaru. Jejich vína byla vyrobena tradičními postupy a byla zušlechťována v alsaských dubových sudechNezbývá, než se do nich s chutí pustit!
 

SADA OBSAHUJE:

1x Domaine Anstotz - Sylvaner NATURE BIO, 2018  - přírodní Sylvaner vyrobený podle původních vinařských receptur, bez chemických přísad, s použitím přírodních kvasinek, bez přidaného SO2

1x Domaine Anstotz - Riesling NATURE BIO, 2018  - přírodní Riesling vyrobený podle původních vinařských receptur, bez chemických přísad, s použitím přírodních kvasinek, bez přidaného SO2

1x Domaine Anstotz - Sylvaner BIO, 2018 - velmi příjemné alsaské Sylvánské  se svěží citrusovou chutí a vůní květů černého bezu, mandarinek a jarních kosatců - sympatické víno za velmi příznivou cenu.

1x Domaine Anstotz - Riesling BIO, 2018 - tradiční Riesling se svěží ovocnou chutí a vůní zralých broskví, grapefruitu a minerálů v kombinaci s delikátním dotykem meduňky a sladkého koření.

1x Domaine Moellinger - Sylvaner Cuvée Spéciale, 2018 - výběrové cuvée s příjemnými tóny citrusového ovoce a květů černého bezu z ručně sbíraných hroznů, víno zrálo několik měsíců v dubových sudech "foudre"

1x Domaine Moellinger - Riesling Sélection, 2018 - výběrový Riesling z vinic nedaleko Colmaru s delikátní barikovou chutí a vůní, vyrobený z ručně sbíraných hroznů, víno zrálo několik měsíců v dubových sudech "foudre"

Můžeme doručit do:
2.3.2021
do 3 dnů
1 794 Kč –15 % 1 525 Kč / ks 1 260 Kč bez DPH
degustační balíček Alsasko
Akce
1 794 Kč –15 %

Domaine Anstotz, Sylvaner BIO 2019 

Sympatické alsaské Sylvánské z BIO vinařství nedaleko Strasbourgu se svěží vůní květů černého bezu, mandarinek, žlutého citrónu a jarních kosatců a s chutí žlutých jablek, meruněk a limetky. Závěr je středně dlouhý, s typicky nahořklou citrusovou dochutí. Suchý alsaský Sylvaner nabízí tradičně vysokou kvalitu za velmi příznivou cenu. Je výborným společníkem k jednoduchým pokrmům z ryb nebo drůbeže, zeleninovým salátům nebo studené kuchyni.

 

 
Tradiční alsaský Riesling, který zrál několik měsíců na kvasinkách v tradičním alsaském dubovém sudu, zvaném "foudre" z rodinného vinařství Anstotz et Fils nedaleko Strasbourgu nabízí vše, co očekáváte od tradičního alsaského Rieslingu - svěží ovocnou chuť a vůni zralých broskví, grapefruitu a minerálů v kombinaci s delikátním dotykem meduňky a sladkého koření. Vynikající doprovod k zeleninovým salátům, pokrmům z ryb nebo drůbeže nebo třeba s bramborovým salátem.

 

Domaine Anstotz et Fils - Sylvaner Nature 2019 

Přírodní alsaský Sylvaner vyrobený podle původních vinařských receptur s použitím přírodních kvasinek, bez přidaného SO2 a bez jakýchkoliv chemických přísad - to je opravdový terroir Alsaska v kombinaci s ryzím výrazem odrůdy Sylvaner. Víno má něžnou květinovou vůni pampelišek, černého bezu, broskví a chlebové střídky a svěží ovocnou chuť broskví, žlutých jablek a pomela. Chcete-li ochutnat opravdovou, autentickou chuť alsaského sylvánského, pak toto víno je ta nejlepší volba.

 

Domaine Anstotz et Fils - Riesling Nature 2019 

Přírodní alsaský Riesling vyrobený podle původních vinařských receptur s použitím přírodních kvasinek, bez přidaného SO2 a bez jakýchkoliv chemických přísad - to je opravdový terroir Alsaska v kombinaci s ryzím výrazem odrůdy Riesling. Víno má komplexní aroma květů černého bezu, broskví a čerstvého chleba a příjemnou svěží chuť pomela a červených grapefruitů s velmi delikátním perlením. Chcete-li ochutnat opravdovou, autentickou chuť alsaského Rieslingu, pak toto víno je ta nejlepší volba.

 

Domaine Moellinger - Sylvaner Cuvée Spéciale, 2018

Alsaský Sylvaner je odrůdou, která si získává stále více příznivců - mimo jiné pro svůj vynikající poměr ceny a kvality. Víno bylo vyrobeno z ručně sbíraných hroznů a zrálo několik týdnů na kvasinkách a poté v tradičním alsaském dubovém sudu. Toto energické, příjemné víno nabízí příjemné tóny citrusového ovoce, květu černého bezu, limetky a typický hořký citrusový závěr. Výborně doprovodí zeleninové saláty a pokrmy z ryb a plodů moře.

 

Domaine Moellinger - Riesling Sélection, 2018

Výběrový alsaský Riesling z vinařství pana Moellingera v samém srdci Alsaska nedaleko Colmaru s delikátní barikovou chutí pro chvíle odpočinku. Riesling byl vyroben z ručně sbíraných hroznů, zrál několik týdnů na kvasinkách a poté v tradičním alsaském dubovém sudu zvaném "foudre". Něžné květinové vůně lipového květu, sedmikrásek a pampelišek doplnuje příjemná chuť čerstvých broskví a medu. Výborně doprovodí zeleninové pokrmy nebo speciality z drůbeže a ryb. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: