KOLEKCE TRADIČNÍCH ALSASKÝCH ODRŮD

Ochutnejte 5 tradičních alsaských odrůd z různých míst a vinařství regionu! V balíčku najdete tradiční oblíbené Sylvánské, příjemný ovocný Riesling, polosuchý aromatický Muscat, polosladký Gewurztraminer s neodolatelnou vůní růží a růžový přírodní Pinot Gris z biodynamického vinařství. Chcete-li poznat Alsasko, tento balíček je ideální volba!
 

OBSAH BALÍČKU:

1x Domaine Anstotz - Muscat BIO, 2019 - Svůdně aromatický polosuchý alsaský Muškát nabízí dokonalou harmonii chutí a vůní květů muškátu, pomerančovníku a limetky.

1x Domaine Anstotz - Sylvaner BIO, 2019 - velmi příjemné alsaské Sylvánské  se svěží citrusovou chutí a vůní květů černého bezu, mandarinek a jarních kosatců. Sympatické vína za výhodnou cenu.

1x Domaine Bechtold - Pinot Gris Nature, 2018 - elegantní a šťavnaté rosé z biodynamického vinařství které bylo vyrobeno jemnou macerací Pinotu Gris za pomoci přírodních kvasinek v barikových sudech s minimálním použitím oxidu siřičitého. 

1x Domaine Moellinger - Gewurztraminer Sélection, 2018  - oblíbený polosladký alsaský Gewurztraminer s okouzlující chutí a vůní exotického liči, manga, nektarinek a růžových květů. 

1x Domaine Moellinger - Riesling Sélection, 2018 - výběrový Riesling z vinic nedaleko Colmaru s delikátní barikovou chutí a vůní, vyrobený z ručně sbíraných hroznů, víno zrálo několik měsíců v dubových sudech "foudre"

Můžeme doručit do:
5.3.2021
do 3 dnů
1 495 Kč –15 % 1 270 Kč / ks 1 050 Kč bez DPH
Degustační balíček - výběr alsaských vín
Akce
1 495 Kč –15 %

Domaine Anstotz - Muscat d'Alsace 2019

Svůdně aromatický alsaský Muškát nabízí dokonalou harmonii chutí a vůní květů muškátu, pomerančovníku a limetky. Mírný zbytkový cukr ideálně doplňuje líbivou květinovou vůni a je neodolatelným společníkem zejména dámských večírků. Skvěle doprovodí ovocné dezerty nebo také pikantní thajskou kuchyni.

 

Domaine Anstotz, Sylvaner BIO 2019 

Sympatické alsaské Sylvánské z BIO vinařství nedaleko Strasbourgu se svěží vůní květů černého bezu, mandarinek, žlutého citrónu a jarních kosatců a s chutí žlutých jablek, meruněk a limetky. Závěr je středně dlouhý, s typicky nahořklou citrusovou dochutí. Suchý alsaský Sylvaner nabízí tradičně vysokou kvalitu za velmi příznivou cenu. Je výborným společníkem k jednoduchým pokrmům z ryb nebo drůbeže, zeleninovým salátům nebo studené kuchyni.

 

 
Elegantní šťavnaté rustikální rosé z biodynamického vinařství pana Bechtolda v alsaském Kirchheimu bylo vyrobeno jemnou macerací Pinotu Gris za pomoci přírodních kvasinek bez přidaného oxidu siřičitého. Výrazné, intenzivní, strukturované víno s vůní jahod, granátového jablka a fialek a chutí malin, červených jablek a zralých višní. Víno zrálo v barikových sudech, které mu dodaly plnost a příjemné aroma vanilky a karamelu. Nejlépe si jej vychutnáme jako aperitiv, popř. se zeleninovými saláty.  
 
 

Domaine Moellinger - Gewurztraminer Sélection, 2018

Oblíbený sladký alsaský Gewurztraminer s okouzlujíc vůní exotického liči, manga, nektarinek a růžových květů a chutí medu, žlutých jablek a manga. Víno bylo vyrobeno z ručně sbíraných hroznů a je určeno pro milovníky sladkých vín s výraznou komplexní chutí a vůní. Víno bylo několik měsíců zušlechťováno v tradičním alsaském dubovém sudu. Výborně doprovodí dezerty, thajskou a exotickou kuchyni nebo třeba tradiční francouzské foie gras.

 

Domaine Moellinger - Riesling Sélection, 2018

Výběrový alsaský Riesling z vinařství pana Moellingera v samém srdci Alsaska nedaleko Colmaru s delikátní barikovou chutí pro chvíle odpočinku. Riesling byl vyroben z ručně sbíraných hroznů, zrál několik týdnů na kvasinkách a poté v tradičním alsaském dubovém sudu zvaném "foudre". Něžné květinové vůně lipového květu, sedmikrásek a pampelišek doplnuje příjemná chuť čerstvých broskví a medu. Výborně doprovodí zeleninové pokrmy nebo speciality z drůbeže a ryb. 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: