PRO ZNALCE: TRIO CRU Z BEAUJOLAIS

Kód: 6188
Novinka Pro znalce
–7 %
Trio Cru z Beaujolais
1 157 Kč –7 % 1 076 Kč / ks
Možnosti doručení
Hodnotný degustační balíček pro zvídavé milovníky vín: trio charakterních vín z nejlepších vinic známého regionu Beaujolais, tzv. Cru Beaujolais. Všechna vína byla vyrobena z tradiční odrůdy oblasti Gamay inertní technologií pro maximální zachování odrůdových chutí a vůní. Ochutnáte Gamay z apelace Cru Brouilly, která se vyznačuje víny temné barvy, s intenzivní chutí a vůní černých třešní a lesních plodů. Gamay z apelace Cru Moulin à Vent je velmi delikátní, s tóny višní a černého rybízu - tato vína nejvíce připomínají své burgundské sousedy. Poslední z trojice je půvabné Gamay z apelace Fleurie, které je hedvábné a připomíná jarní květy. Všechna vína byla vyrobena karbonickou macerací celých hroznů, bez přidaného oxidu siřičitého a zrála 8-12 měsíců v betonových nádržích. Krásná, charakterní vína pro ty, jež chtějí ochutnat pravý terroir známého božolé!
 

SADA OBSAHUJE: 

 
                
NAŠE SLUŽBY PRO VÁS:
   Vinařské regiony Francie
   Více o regionu Beaujolais
   Mapa Beaujolais
VÍCE INFORMACÍ:
    9 důvodů pro WiNAM.CZ
    Bezpečná přeprava
    Zeptejte se nás
    Winam Garance kvality

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domaine Bertrand - Beaujolais Cru Brouilly, Vuril

Šťavnaté červené víno ze 100% Gamay z nejlepších vinic oblasti Beaujolais, apelace Cru Bruilly. Hrozny pochází z 50-letých vinných keřů, z jilovito-vápenných svahů, orientovaných na jih. Víno bylo vyrobeno polykarbonickou macerací ručně sbíraných celých hroznů, bez použití oxidu siřičitého a zrálo v betonových nádržích po dobu 12 měsíců. Víno bylo lahvováno bez filtrace.  Ve vůni je ovocné, s tóny černých třešní, ostružin, zralých švestek a borůvek. V chuti je elegantní, aromatické, plné a bohaté, s hedvábnými tříslovinami a dobře strukturovaným tělem, s ovocnými tóny zralého černého ovoce - višní, černých třešní a šípkové marmelády. Dochuť je ovocná, šťavnatá, s tóny višní. Výborně doplní francouzské "pâté en croûte", grilované lilky nebo zeleninu, nebo sýry s bílou plísní. Výborně ladí třeba s hovězím po burgundsku.

Domaine Bertrand - Beaujolais Cru Moulin à Vent, Les Petits Bois

Královská apelace Beaujolais, to je Moulin à Vent, pro kterou je charakteristický větrný mlýn z 15.století, jílovité půdy s červenou žulou a vápencem a skvělá vína, která se výborně hodí k archivaci. Toto šarmantní cuvée bylo vyrobeno ze 100% Gamay z 60-letých vinných keřů, polykarbonickou macerací ručně sbíraných celých hroznů, bez použití oxidu siřičitéhoa zrálo v betonových nádržích po dobu 18 měsíců.  Víno má zářivou višňovou barvu, ve vůni je aromatické, s tóny zralých borůvek, ostružin, moruší a granátových jablek. Chuť je ovocná, plná a bohatá, s tóny zralých černých třešní, blum, černého rybízu a bobkového listu, s elegantními, jemnými tříslovinami, strukturovaným tělem a vynikající intenzitou. Dochuť je ovocná, šťavnatá a dlouhá. Výborně doplní francouzské "pâté en croûte", grilované lilky nebo zeleninu, nebo sýry s bílou plísní. Výborně ladí s králíkem na jalovci a červeném víně.  

Domaine Bertrand - Beaujolais Cru Fleurie, Les Déduits

Něžné červené víno z nejlepších poloh Beaujolais, Cru Fleurie. Vína z této apelace jsou díky své eleganci, květinovým tónům a hedvábným tříslovinám považována za nejvíce ženská vína celého regionu. Víno bylo vyrobeno z hroznů 40-leté révy odrůdy Gamay, z jižně orientovaných svahů, půdy vinic jsou tvořeny směsí žuly a jílu. Víno bylo vyrobeno polykarbonickou macerací celých hroznů bez přidaného oxidu siřičitého a zrálo 8 měsíců v betonových nádržích. Ve vůni je delikátní, ženské, s tóny růží, čerstvých borůvek a ostružin, v chuti je šťavnaté, ovocné s hedvábnými tříslovinami a chutí malinové marmelády a borůvkových koláčů, kandovaných višní a karamelu. Dochuť je dlouhá, šťavnatá, s tóny borůvek a zralých malin. Výborně doplní francouzské "pâté en croûte", grilované lilky nebo zeleninu, nebo sýry s bílou plísní. Výborně ladí s masovými kuličkami s rozmarýnem.

Doplňkové parametry

Kategorie: DEGUSTAČNÍ SADY S ČERVENÝMI VÍNY
? Barva & druh: Červené
? Obsah cukru: Suché
? Vinifikace: Inertní technologie
Apelace:: AOC Cru Beaujolais
Odrůda:: 100% Gamay

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz