Domaine Bechtold - Pinot Gris Nature, 2018

Elegantní šťavnaté rustikální rosé z biodynamického vinařství pana Bechtolda v alsaském Kirchheimu bylo vyrobeno jemnou macerací Pinotu Gris za pomoci přírodních kvasinek bez přidaného oxidu siřičitého. Výrazné, intenzivní, strukturované víno s vůní jahod, granátového jablka a fialek a chutí malin, červených jablek a zralých višní. Víno zrálo v barikových sudech, které mu dodaly plnost a příjemné aroma vanilky a karamelu. Nejlépe si jej vychutnáme jako aperitiv, popř. se zeleninovými saláty.  

Můžeme doručit do:
21.4.2021
do 3 dnů
Značka: Domaine Bechtold
299 Kč –10 % 269 Kč / ks
Kategorie: VÍNA Z ALSASKA
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: Pinot Noir, Pinot Gris
ROČNÍK: 2018
Alsasko - biodynamické rosé
Akce
299 Kč –10 %

BARVA:  Sytě růžová, jahodová

AROMA: Vůně jahod, červeného ovoce, granátové jablko

CHUŤ:  Elegantní, plná a šťavnatá chuť jahod, granátových jablek a fialek

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad biodynamického vinařství, ruční sklizeň, částečné odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, sprchování matolinového kloubouku, zrání v malých dubových barikových sudech po dvou vínech, technická zátka

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  8° - 10°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2019-2021

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independantsVýsledek obrázku pro Domaine Bechtold

Domaine Bechtold

Vinařství Domaine Bechtold najdeme mezi kouzelnými vrcholky Couronne d'Or, vinařské oblasti, která hraničí se Štrasburkem. Vinnou révu tady pěstovali už staří Římané v 1.století n.l. Slínovito-vápenité půdy a výborné polohy svahů dávají vínům jejich specifický charakter.

Některé kopce jsou tak strmé, že pod nimi najdeme jen vrstvy spadaného kamení. Jean-Marie Bechtold obětoval mnoho energie, aby poznal a pochopil zvláštnosti svých 12 ha vinic - pozoroval půdu a rostliny a adaptoval způsoby hospodaření podle potřeb každé z parcel. 

Jeho posedlostí je snaha porozumět přírodě a vracet do ní to nejlepší, proto je Jean-Marie členem asociace Vignes Vivantes (Živoucí vinice) nebo Tyflo, jejichž cílem je propagovat vinohradnictví, které zcela respektuje životní prostředí. Jeho filozofijí je, že k révě je potřeba se chovat stejně jako k dítěti. Trpělivě, s porozuměním a pozorností. Od té doby, do praktikuje zásady biozemědělství, získává zdravé hrozny v plné zralosti. Ve sklepě praktikuje filozofii minimální intervence. Říká, že víno nepotřebuje vůbec nic ke svému vývoji, má v sobě všechny elementy, které mu umožní vyrůst ve velké víno. 

Emblémem vinařství je "Kocábka bláznů", obrázek rýnského autora Sébastiena Branda, pocházející z roku 1494, který se svou vizí bláznovství ve své době značně pobouřil své současníky.

A jaká je jeho motivace? Každým rokem má velkou radost z vinifikace perfektně zralých hroznů, které dávájí ideální hroznový mošt. Zajistit své rodině co nejlepší kvalitu života, díky úplnému zamezení použití chemických prostředků.

Kontaktní informace:
Adresa:
5 rue Jean Grüninger, 67520 Kirchheim, France
Email: domaine.bechtold@orange.fr
Web: http://bechtold.alsace