Domaine Moellinger - Crémant d'Alsace, Brut

Šumivý alsaský Crémant, vyrobený tradiční šampaňskou metodou z vinařství Michela Moellingera v samém srdci alsaských vinic nedaleko Colmaru. Potěší všechny smysly - záplavou delikátního perlení v ústech a příjemnou vůní jarních petrklíčů, žlutých jablek a máslových sušenek a svěží ovocnou chutí limetky a jablečných koláčů s citrusově hořkým závěrem. Toto výborné šumivé víno bylo vyrobeno z téměř zapomenuté alsaské odrůdy Pinot Auxerrois a příměsi Pinotu Blanc a vhodně doplní každou slavnostní chvíli, která stojí za oslavu.

Můžeme doručit do:
21.4.2021
do 3 dnů
359 Kč / ks
Kategorie: VÍNA Z ALSASKA
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Crémant d'Alsace
ODRŮDA: 80% Pinot Auxerrois, 20% Pinot Blanc
ROČNÍK: směs ročníků

BARVA:  Zlatá se zelenými odlesky odlesky

AROMA:  Svěží vůně limetky, grapefruitu, delikátní aroma máslových sušenek a petrklíčů

CHUŤ:  Příjemně ovocná, jemné intenzivní perlení, svěží chuť citrusového ovoce, vůně lipového květu a černého bezu, delší závěr

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno z ručně sklizených hroznů, přímé lisování v pneumatickém lisu, 2 týdne fermentace s kontrolovanou teplotou, zrání v nerezových tancích 8 měsíců, sekundární fermentace 12 měsíců v láhvi 

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv, zeleninové saláty, kuřecí pokrmy, pizza, ovocné dezerty

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  6° - 8°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2020-2024

OBSAH ALKOHOLU:  12%

OBJEM LÁHVE:  0,75 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MH Avatar autora | 30.12.2020
vynikající

logo-vignerons-independantsvins_alsace_moellinger

 

Domaine Joseph Moellinger & Fils

Rodinné vinařství pana Moellingera bylo založeno v roce 1945 panem Josephem Moellingerem, který sázel první keříky vinné révy a dal základ úspěšnému vinařskému rodu. Vinařství bylo postupně zvelebováno a rozšiřováno až do dnešní podoby. Dnes drží otěže vinařství Michel Moellinger a se svojí manželkou Isabellou a pokračují v odkazu svých předků - pěstování révy, šetrně k životnímu prostředí při zachování specifik místního terroiru. Jejich syn Etienne je v současné době studentem oenologie a získává praktické zkušenosti ve vinařských domech po celém světě.

V roce 2018 získalo vinařství certifikát HVE (Haute Valeur Environnementale) za vysoký respekt k životnímu prostředí.

Na 15 ha vinic v okolí Wettolsheimu nedaleko aslaského střediska Colmaru, pěstují všechny tradiční alsaské odrůdy - Gewurztraminer, Pinot Gris, Riesling, Muscat, Pinot Noir, Pinot Blanc a Sylvaner. V jejich vlastnictví jsou i vysoce hodnocené parcely Rosenberg, a vinice, klasifikované jako Grand Cru - Hengst, Pfersigberg a Steingrubler. 

Veškerá sklizeň hroznů probíhá ručně a všechna vína jsou zpracovávána ve vlastních prostorech vinařství. Vína jsou téměř výhradně fermentována v obrovských historických dubových sudech, zvaných "Foudre" a po ukončení fermentace zůstávají ležet na jemných kvasinkách, což vínům dodává na eleganci a jemnosti.

 

Kontaktní informace:
Adresa:
6 rue de la 5ème Division blindée, 68920-Wettolsheim, France
Email: contact@vins-moellinger.com
Web: http://www.vins-moellinger.com