BIO vína z Languedocu - exotika a koření

Dárková sada 2 výjimečných vín z BIO vinařství Clos de Nines zahrnuje půvabné bílé cuvée s velmi výrazným a pronikavým aroma exotického ovoceodrůd Viognier, Vermentino a Muscat a šťavnaté červené cuvée plné zralého ovoce a koření z odrůd Cinsault, Grenache a Syrah. Plná a bohatá vína pro potěšení všech milovníků vín.

SADA OBSAHUJE:

NÁŠ DÁREK PRO VÁS: 

Dárkovou kazetu Vám za symbolickou 1 Kč zabalíme do dekorativního celofánu s atlasovou stuhou! Stačí si vybrat dekor a barvu podle vlastního přání!
Můžeme doručit do:
21.4.2021
do 3 dnů
531 Kč / ks
Kategorie: FRANCOUZSKÉ VÍNO V DÁRKOVÝCH OBALECH
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon

Půvabné bílé cuvée s výraznými exotickými a ovocnými tóny, vyrobené z aromatických odrůd Viognier, Vermentino a Muscat.  Vůně je komplexní s tóny exotického ovoce, banánů, liči, manga, mandarinek, žlutého melounu, žlutých jablek, broskví a bílého čaje.Chuť je kulatá, sladce šťavnatá, plná extraktu s tóny žlutých jablek, manga, pampeliškového medu, melounu, sušených meruněk a marcipánu. Dochuť je středně dlouhá s ovocným dozvukem mandarinek, pampelišek a bílé čokolády. Výrazné, příjemně exotické, bohaté bílé víno - skvěle doplní ovocné dezerty, sýry s bílou plísní nebo těstovinové pokrmy s omáčkami.
 
"Pulp" v názvu vína znamená "šťavnatá dužina ovoce" - a přesně takové je toto vynikající červené cuvée z BIO vinařství Clos de Nines.  Víno bylo vyrobeno inertní metodou pro maximální zachování ovocných tónů - ve vůni převládají zralé borůvky, maliny, červené třešně a stopy pepře a nového koření. V chuti je lehké, ovocné, s delikátními měkkými tříslovinkami a ovocnou chutí modrých blum, jahod, červeného rybízu, třešní a bobkového listu. Závěr je středně dlouhý s ovocnou dochutí červených rynglí a šípkové marmelády. Příjemné lehké víno pro posezení s přáteli, které se výborně hodí k uzeninám, chlebíčkům, grilované zelenině, pizze nebo těstovinovým pokrmům z rajčatovými omáčkami.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr