Château de Chelivette - Bordeaux supérieur Rouge 2016

Vinice Château de Chelivette se rozkládají v těsné blízkosti Bordeaux a jejich usedlost s vinohrady patří k nejstarším v Bordeaux. Od roku 2014 hospodaří v souladu s principy biodynamického vinohradnictví. Vychutnejte si temně purpurovou barvu tohoto sametového cuvée, vyrobeného ze 75% Merlotu a 25% Cabernet Sauvignonu. Ve vůni převládá příjemné aroma zralých plum, borůvek a černého rybízu, doplněné delikátními animálními tóny. V chuti najdeme černé třešně, rybíz s příjemně zakomponovanými barikovými tóny koření a vanilky, které podtrhují celkovou eleganci a ušlechtilost tohoto výjimečného vína. Ideální společník ke grilovaným rybám, červeným masům nebo zvěřině.

Můžeme doručit do:
20.4.2021
do 3 dnů
369 Kč / ks
Kategorie: VÍNA Z BORDEAUX
REGION: Francie, Bordeaux
APELACE: AOC Bordeaux Supérieur
ODRŮDA: 25% Cabernet Sauvignon, 75% Merlot
ROČNÍK: 2016

BARVA:  Výrazná purpurová barva, rubínové odlesky

AROMA:  Elegantní, subtilní aroma třešní, mírné aroma vanilky

CHUŤ:  Rozvinutá, sametová, poddajná s nízkými taniny

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční a mechanická sklizeň, klasická vinifikace, zrání v betonových nádobách, tradiční korková zátka

OCENĚNÍ A MEDAILE:

Guide Hubert 2017: vybrané víno

DOPORUČENÉ POKRMY:  Grilované ryby, červená masa, zvěřina, sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  18°C-20°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017-2027

OBSAH ALKOHOLU:  13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

 
Château de Chelivette
 
Château de Chelivette je jednou z nejstarších vinohradnických oblastí v regionu Gironde. Jeho vinice jsou vysázeny na úbočích svahů s vynikající expozicí. Zhruba polovina se rozprostírá v katastru vesnice Ste Eulalie a zbývající ve vesnici St. Loubes, je tedy možno vyrábět vína v rámci apelací Bordeaux supérieur, Premières Côtes de Bordeaux, Bordeaux Rosé a Bordeaux Clairet. 

Pozemek usedlosti se rozkládá na 30 ha, kde najdete louky, keře, přirozené rostlinné bariéry, stoleté stromy pro přirozenou ochranu révy a pro ochranu drobné fauny, které pomáhá v boji proti parazitům. To sama rozmanitost přírody, které nejlépe ochraňuje révu. S touto filozofií vstoupilo Château de Chelivette do nové éry ve vývoji vinařství, když v roce 2014 začalo přechod k biodynamickému hospodaření

Krása a klid místa, jeho historie, kvalita jeho terroiru a v neposlední řaděi jeho ideální geografická poloha 15 minut od Bordeaux a Saint Emilionu, představují vynikající základ pro rozvoj vinařské turistikyi. V nově renovovaném Château Mathereau najdete exkluzivní ubytování pro 12 osob v tomto kouzelném místě, kde vládne příroda.
 
Kontaktní informace:
Adresa:
62 rue François Boulière, 33560 Ste Eulalie, France
Email: contact@chelivette.com
Web: http://www.chelivette.com/