Château de Chelivette - Bordeaux supérieur Rouge 2016

Château de Chelivette s vynikající expozicí svých vinic patří k nejstarším v Bordeaux a od roku 2014 zavádí principy biodynamického vinohradnictví. Vychutnejte si temně purpurovou barvu tohoto sametového cuvée s převahou Merlotu, příjemné aroma třešní a vanilky, rozvinutý ovocný buket a celkovou eleganci a ušlechtilost tohoto výjimečného vína! Ideální společník ke grilovaným rybám, červeným masům nebo zvěřině.

Můžeme doručit do:
28.1.2021
do 3 dnů
369 Kč / ks 305 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ VÍNA Z FRANCIE
REGION: Francie, Bordeaux
APELACE: AOC Bordeaux Supérieur
ODRŮDA: 25% Cabernet Sauvignon, 75% Merlot
ROČNÍK: 2016

BARVA:  Výrazná purpurová barva, rubínové odlesky

AROMA:  Elegantní, subtilní aroma třešní, mírné aroma vanilky

CHUŤ:  Rozvinutá, sametová, poddajná s nízkými taniny

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční a mechanická sklizeň, klasická vinifikace, zrání v betonových nádobách, tradiční korková zátka

OCENĚNÍ A MEDAILE:

Guide Hubert 2017: vybrané víno

DOPORUČENÉ POKRMY:  Grilované ryby, červená masa, zvěřina, sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  18°C-20°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017-2027

OBSAH ALKOHOLU:  13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Château de Chelivette
Château de Chelivette je jednou z nejstarších vinohradnických oblastí v regionu Gironde. Jeho vinice jsou vysázeny na úbočích svahů s vynikající expozicí. Zhruba polovina se rozprostírá v katastru vesnice Ste Eulalie a zbývající ve vesnici St. Loubes, je tedy možno vyrábět vína v rámci apelací Bordeaux supérieur, Premières Côtes de Bordeaux, Bordeaux Rosé a Bordeaux Clairet. 

Pozemek usedlosti se rozkládá na 30 ha, kde najdete louky, keře, přirozené rostlinné bariéry, stoleté stromy pro přirozenou ochranu révy a pro ochranu drobné fauny, které pomáhá v boji proti parazitům. To sama rozmanitost přírody, které nejlépe ochraňuje révu. S touto filozofií vstoupilo Château de Chelivette do nové éry ve vývoji vinařství, když v roce 2014 začalo přechod k biodynamickému hospodaření

Krása a klid místa, jeho historie, kvalita jeho terroiru a v neposlední řaděi jeho ideální geografická poloha 15 minut od Bordeaux a Saint Emilionu, představují vynikající základ pro rozvoj vinařské turistikyi. V nově renovovaném Château Mathereau najdete exkluzivní ubytování pro 12 osob v tomto kouzelném místě, kde vládne příroda.
 
Kontaktní informace:
Adresa:
62 rue François Boulière, 33560 Ste Eulalie, France
Email: contact@chelivette.com
Web: http://www.chelivette.com/