Château Saint Cels - Merlot, Pays d'Oc Rouge 2016

Bohatý, harmonický a krémový čistě odrůdový Merlot z Languedocu, plný ovoce a konfitovaných plodů

POSLEDNÍ 1 LÁHEV!!!

Merlot není typická odrůda pro oblast Pays d'Oc v Languedocu, avšak zdejší středomořské prostředí jí velmi prospívá a nabízí dokonale vyzrálá vína. Vinice vinařství Domaine Saint Cels se rozkládají u řeky a jejich půdu tvoří velké oblázky, tzv. galets, které dávájí této odrůdě její jedinečný charakter. Tento čistě odrůdový Merlot má velmi plnou, bohatou až krémovou chuť čerstvého a kompotovaného ovoce a ideálně doplní pokrmy z hovězího masa nebo ke grilované speciality.

Můžeme doručit do:
2.10.2020
do 3 dnů
249 Kč –36 % 159 Kč / ks 131 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ VÍNA Z FRANCIE
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Pays d’Oc
ODRŮDA: 100% Merlot
ROČNÍK: 2016
Languedoc - Merlot - Saint Cells
POSLEDNÍ LÁHVE
249 Kč –36 %

BARVA:  Temná rudá barva s odlesky rubínu

AROMA:  Aromatická, vůně červeného rybízu, malin, zralého ovoce

CHUŤ:  Harmonická, plná a bohatá až krémová chuť se známkami červeného rybízu, kompotovaného ovoce, malin. Zralé, kulaté a hedvábné tříslovinky, strukturované tělo, dobrá intenzita a dlouhý závěr.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Vinařství se nachází v období konverze k biologickému zemědělství, mechanizovaná sklizeň, úplné odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, malolaktické kvašení, klasická vinifikace, časté přelévání matolinového kloubouku, jemná filtrace, číření, umělá zátka.

DOPORUČENÉ POKRMY:  Tmavá masa, grilované hovězí steaky.

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  14° - 16°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2016 až 2020

OBSAH ALKOHOLU:  13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr