Mas Aguilem Saint-Guilhem - Le Désert, Blanc 2015

Vinařství Clos Aguilem nedaleko Monpellier je ovlivňováno středomořským klima a díky své vyšší nadmořské výšce nabízí vína s překvapivou svěžestí s potenciálem ke stárnutí. Toto aromatické cuvée bylo vyrobeno z odrůd Chenin Blanc, Grenache Blanc a Vermentino a nabízí přitažlivé aroma lipového květu, akátu, máty, anýzu, vanilky a pazourku. V chuti je hedvábně jemné, lehce minerální. Doporučujeme k plodům moře, pokrmům z ryb nebo zeleninovým salátům.

Můžeme doručit do:
20.4.2021
do 3 dnů
329 Kč / ks
Kategorie: VÍNA Z REGIONU LANGUEDOC - ROUSSILLON
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Saint-Guilhem-le-Désert
ODRŮDA: 23% Chenin, 45% Grenache blanc, 32% Vermentino
ROČNÍK: 2015

BARVA:  Zelenožlutá barva

AROMA:  Komplexní, jemná vůně akátu, lipového květu, fenyklu, aroma máty a mandlí, vůně melounu, jablek, anýzu, jemná vůně vanilky a pazourku, lehký dotýk máslového aroma

CHUŤ:  Delikátní, jemná, sametová s náznaky akátu, lipového květu, fenyklu, kulatá, lehce minerální s dlouhou persistencí.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční sklizeň, fermentace a zrání v inertních nerezových nádržích s termoregulací, malolaktické kvašení, scelování, jemná filtrace

DOPORUČENÉ POKRMY:  Plody moře, carpaccio, grilované pokrmy z ryb a světlého masa, losos

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  8° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2016-2025

OBSAH ALKOHOLU:  13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

logo-vignerons-independants

Vinařství Clos Aguilem

Vinařství se rozkládá na 6.7 ha v Languedocu asi 35 km západně od města Montpellier.

Bylo založeno roku 2015 panem Jean-Charles Aufretem a jeho přáteli. Jeho vinice najdeme ve vesnicích Saint Saturnin de Lucian, Saint Guiraud, Ceyras et Arboras, všechny spadají do apelace Terrasses du Larzac.

Hrozny jsou pěstovány a sklízeny v limitovaných množstvích, a díky tomu není půda přetěžována. Vinifikace respektuje integritu hroznů s důrazem na ovocný varietní výraz jednotlivých odrůd, co nejšetrnější extrakci tříslovin tak, aby bylo možno získat plná vína s impozantní persistencí.

Vinařství se nachází v procesu konverze k biologickému hospodaření.

Něco o našem Terroiru:

Náš terroir se skládá ze dvou typů půd: vápenných jílů a štěrkopísků, typických pro Terrasses du Larzac. Název apelace Terrasses du Larzac v Languedocu se stal chráněným označením původu v červnu 2014.

Tato malá vinařská oblast, která se nachází 35 km západně od Montpellier, má dostatek slunce a je ochlazována svěžím větrem, tzv. transmontanem. Vinice jsou umístěny na aluviálním podloží středního údolí Héraultu a vedou po svazích podhůří Causse du Larzac. V půdách najdeme vápenec, břidlici, písek nebo červené půdy (jíly bohaté na oxidy železa). Vinice se nachází ve vyšší nadmořské výšce a jsou dobře zásobovány vodou z dešťových srážek

Tento geoklimatický kontext zajišťuje pomalé dozrávání hroznů. Vína této malé vinařské oblasti se odlišují od jiných vín z Occitanie svojí přirozenou svěžestí. Jsou dobře pitelné a mají dobrý potenciál stárnutí.

Kontaktní informace:
Adresa:
543 rue de la Verrerie, 34500 Beziers, France
Email: exploitation34@epigone.com
Web: https://clos-aguilem.plugwine.com