Domaine Anstotz - Gewurztraminer, 2018

Oblíbený polosladký alsaský Gewurztraminer s okouzlující chutí a vůní růží a exotického ovoce - liči, manga, ananasu a marakuji. Víno bylo vyrobeno z ručně sbíraných hroznů a je určeno pro milovníky sladkých vín s výraznou komplexní chutí a vůní. Výborně doprovodí ovocné nebo čokoládové dezerty nebo thajskou kuchyni.

Můžeme doručit do:
3.12.2020
do 3 dnů
359 Kč / ks 297 Kč bez DPH
Kategorie: BÍLÁ VÍNA Z FRANCIE
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: 100% Gewurztraminer
ROČNÍK: 2018

BARVA:  Zlatá, sytě slámová barva

AROMA:  Výrazné aroma exotického ovoce, liči, mango, květy růží

CHUŤ:  Lahodně sladká chuť exotického ovoce, medu a koření

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad biologického zemědělství, fermentace v nerezových tancích, použití původních kvasinkových kultur, zrání vína na jemných kvasničných kalech 

DOPORUČENÉ POKRMY:  Ovocné a čokoládové dezerty, thajská kuchyně

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° 

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2018-2024

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independantsvins_alsace_moellinger

 

Domaine Joseph Moellinger & Fils

Rodinné vinařství pana Moellingera bylo založeno v roce 1945 panem Josephem Moellingerem, který sázel první keříky vinné révy a dal základ úspěšnému vinařskému rodu. Vinařství bylo postupně zvelebováno a rozšiřováno až do dnešní podoby. Dnes drží otěže vinařství Michel Moellinger a se svojí manželkou Isabellou a pokračují v odkazu svých předků - pěstování révy, šetrně k životnímu prostředí při zachování specifik místního terroiru. Jejich syn Etienne je v současné době studentem oenologie a získává praktické zkušenosti ve vinařských domech po celém světě.

V roce 2018 získalo vinařství certifikát HVE (Haute Valeur Environnementale) za vysoký respekt k životnímu prostředí.

Na 15 ha vinic v okolí Wettolsheimu nedaleko aslaského střediska Colmaru, pěstují všechny tradiční alsaské odrůdy - Gewurztraminer, Pinot Gris, Riesling, Muscat, Pinot Noir, Pinot Blanc a Sylvaner. V jejich vlastnictví jsou i vysoce hodnocené parcely Rosenberg, a vinice, klasifikované jako Grand Cru - Hengst, Pfersigberg a Steingrubler. 

Veškerá sklizeň hroznů probíhá ručně a všechna vína jsou zpracovávána ve vlastních prostorech vinařství. Vína jsou téměř výhradně fermentována v obrovských historických dubových sudech, zvaných "Foudre" a po ukončení fermentace zůstávají ležet na jemných kvasinkách, což vínům dodává na eleganci a jemnosti.

 

Kontaktní informace:
Adresa:
6 rue de la 5ème Division blindée, 68920-Wettolsheim, France
Email: contact@vins-moellinger.com
Web: http://www.vins-moellinger.com