Neohodnoceno

Domaine Bechtold - Pinots Gris Nature, 2018

Přírodní alsaské rosé z biodynamického vinařství s ovocnou šťavnatou chutí vyrobené bez oxidu siřičitého

Elegantní a šťavnaté cuvée bylo vyrobeno jemnou macerací 20% Pinotu Noir a 80% Pinotu Gris. Toto víno je čistě přírodní, vyrobené pomocí přírodních kvasinek a zcela bez použití oxidu siřičitého. Víno zrálo v barriqových sudech, které mu dodaly plnost a jemnou vůni vanilky a karamelu. Před konzumací je nutné jej dekantovat. 

Můžeme doručit do:
21.10.2019
do 3 dnů (3 ks)
Značka: Domaine Bechtold
431 Kč / ks 356 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: Pinot Noir, Pinot Gris
ROČNÍK: 2016
zoom 20180131155016.020 2961757324 5
ZdarmaZdarma

BARVA:  Zlatavá, průzračná

AROMA:  Vůně červeného ovoce

CHUŤ:  Elegantní, plná a šťavnatá

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad biologického zemědělství, ruční sklizeň, částečné odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, sprchování matolinového kloubouku, zrání v malých dubových barikových sudech po dvou vínech, technická zátka, bez přidaného oxidu siřičitého

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  8° - 10°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2018-2019

OBSAH ALKOHOLU:  12%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopbechtVýsledek obrázku pro Domaine Bechtold

Domaine Bechtold

Vinařství Domaine Bechtold najdeme mezi kouzelnými vrcholky Couronne d'Or, vinařské oblasti, která hraničí se Štrasburkem. Vinnou révu tady pěstovali už staří Římané v 1.století n.l. Slínovito-vápenité půdy a výborné polohy svahů dávají vínům jejich specifický charakter.

Některé kopce jsou tak strmé, že pod nimi najdeme jen vrstvy spadaného kamení. Jean-Marie Bechtold obětoval mnoho energie, aby poznal a pochopil zvláštnosti svých 12 ha vinic - pozoroval půdu a rostliny a adaptoval způsoby hospodaření podle potřeb každé z parcel. 

Jeho posedlostí je snaha porozumět přírodě a vracet do ní to nejlepší, proto je Jean-Marie členem asociace Vignes Vivantes (Živoucí vinice) nebo Tyflo, jejichž cílem je propagovat vinohradnictví, které zcela respektuje životní prostředí.

Od roku 2010 je vinařství držitelem certifikátu Biologického zemědělství.

A jaké jsou jeho motivace?

Každým rokem má velkou radost z vinifikace perfektně zralých hroznů, které dávájí ideální hroznový mošt. Zajistit své rodině co nejlepší kvalitu života, díky úplnému zamezení použití chemických prostředků.

Kontaktní informace:
Adresa:
5 rue Jean Grüninger, 67520 Kirchheim, France
Email: domaine.bechtold@orange.fr
Web: http://bechtold.alsace